טיפים

מה הסוד לאותיות משוקולד יפות משוקולד

איזה יפה זה עוגת יום הולדת עם אותיות שוקולד יפות -עם הקדשה – “לנסיך של חיי” “התנשאי לי” ובכלל שעוגה היא לא רק עוגה הים עם משמעות, היא ברכה, היא איחול לבבי,
זה הכי יפה ומרגש שיש

העוגה הראשונה עם אותיות שמכרתי היה לחיילת בבסיס שסגרה שבת שלישית, בגלל המצב הביטחוני.. זה נפל בדיוק על היום הולדת שלה.. זה היה לפני 4-5 שנים ואני זוכרת את זה במפורט את השיחה עם האמא שביקשה עוגה לחיילת מתנה!! הסבירה שיש לה יום הולדת ושנרשום מזל טוב לנעה אוהבים אותך בבית.

סבבה מה הבעיה באמת העוגה רצה בציק צאק -עוגת מספרים עם שוקולדים מפנקים,
אבל האותיות!!

אמאלההה איזה תיסכול !!כמה שוקולד זרקתי.. וזהו אחר כך אמרתי אני לא עושה אותיות  חלאס!!!

אבל זה היה בלתי אפשרי כולם רצו אותיות!! עם ברכות  ארוכותת!!!

ולא היתה לי בררה הייתי חיבת לדעת להכין אותיות  היום זה מאחורי… למדתי מזה המון  היום יש לי שיטות על שיטות “איך להכין אותיות”

פעם תבניות עם אותיות היו רק בחניות אפיה מיוחדות, היום זה בכל חור.. ולא רק אותיות כל מיני תבניות עם קישוטים, ופרחים, וכתרים. וזה מהממם וזה יכול לשדרג כל עוגה.
אבל זה לא תמיד מצליח, זה נשבר, זה נמס,

אז דבר ראשון בואו נכיר את התבניות:

יש את התבניות סיליקון הן הקלאסיות והכי נוחות לעבודה ולנקיון

הם מגיעות בכל מיני צבעים, גופנים, ושפות אבל המשותף לכולם זה אותיות שקעים דקים וקטנים ששמים בהם שוקולד.
ויש את תבניות הפלסטיק שעשויות מפלסטיק שקוף הן יותר זולות אבל קשות לניקוי ולעבודה.
אז איך עושים ? 
כלל ראשון:
רק צמקאו!
כן תתפלאו אבל צימקאו הוא השוקולד היחיד שיוצא שלם ומבריך! בגלל שאחוזי הקקאו בו נמוכים ואחוזי השומן מוקשה גובהים הוא יציב יותר ונמס לאט ולכן הוא יכול להכנס בשקעים העדינים של האותיות להתיצב בקלות ולשמור על הצורה שלו.

כלל שני:

עובדים עם שוקולד נמס לחלוטין! לא חצי נמס! לא עם גושים! המרקם של השוקולד צריך להיות חלק ונוזלי.. כך שיוכל להכנס בכל הפינות ולמלא את כל התבנית.

כלל שלישי:

לא להוסיף שמן!- יש איזה מיתוס שכדי להמייס שוקולד צריך להוסיף שמן – אז לא חייב! – שוקולד נמס בחום! והשמן מדלל אותו ולא נותן לו להתיצב.

כלל רביעי:
לחלץ רק אחרי ההקפאה! -שוקולד שהוא קפוא הוא קשה כמו אבן.ולכן אפשר לחלץ בקלות- אפשר אפילו להקפיא לילה שלם, הזמן המומלץ להקפאה הוא 20 דקות לפחות

טיפ לסיום: 
אותיות זה קשוח זה עוד שעה עבודה כמעט מבלי להכין את העוגה עצמה והעיצוב. מה שאני עושה אני לא עושה אות אות לפני כל עוגה אלה את כל האותיות ביחד ומקפיאה אותם וכך יש לי תמיד אותיות מוכנות.

 

לקורס קונדיטוריה שלי : איך להצליח כל מתכון https://eliaabayof.com/%d7%a7%d7%95%d7%a8%d7%a1_%d7%90%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%94_%d7%93%d7%99%d7%92%d7%99%d7%98%d7%9c%d7%99/

מוזמנים לעקב אחרי גם באינסטגרם: https://www.instagram.com/hakonditorit_elia?r=nametag

סדנת חיתוך ועיצוב מגשי פירות וסושי פירות :h-/https://eliaabayof.com/%D7%A1%D7%93%D7%A0%D7%AA-%D7%9E%D7%92%D7%A9%D7%99-%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%99%D7%92%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%AA/

לטיקטוק שלי: tiktok.com/@user176912865

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן